POMÓŻ dzieciom w ciężkim stanie klinicznym, stypendystom Programu Pomocy Dzieciom SPES!
Pomagamy rodzinom w bardzo trudnej sytuacji finansowej, życiowej, które opiekują się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym. To dzieci z tracheostomią, karmione dojelitowo, oddychające z pomocą respiratora. Z ogromnymi kosztami opieki i często poczuciem społecznego osamotnienia, opuszczenia. Poznaj historię Szymona, Kai i pozostałych dzieci na stronie: stypendyści
Program ma charakter stypendialny: finansujemy nie tylko koszty specjalistycznego sprzętu, ale też staramy się wspólnie z rodzinami o trwałą poprawę ich sytuacji życiowej, np. finansujemy szkolenia zawodowe żywicieli rodzin, walczymy o lepsze warunki mieszkaniowe. Podstawową formą pomocy są comiesięczne stypendia.
PROSIMY, dorzuć się do stypendium dla stypendystów SPES i poproś 1 osobę, aby zrobiła to samo. Obecnie wspieramy 14 rodzin Programu Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia SPES.
Dzięki Twojemu wsparciu możemy pomagać osobom z niepełnosprawnością intelektualną.
Już od ponad 30 lat wspieramy osoby niepełnosprawne intelektualnie w ich trudnym dążeniu do prowadzenia samodzielnego i niezależnego życia. Tworzymy miejsca pracy: na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej (Ośrodek Terapii) zapewniamy uczestnikom intensywną rehabilitację społeczną i zawodową oraz zatrudnienie wspomagane. Tworzymy miejsca przynależności i akceptacji: program integracyjny realizujemy w ramach sobotnich Wspólnot Spotkań oraz letnich i zimowych obozów wakakacyjnych - co niezmiernie ważne, organizowanych wyłącznie przez wolontariuszy - młodzież szkół średnich, studentów i absolwentów.
Twoje wsparcie pomoże trwale zmieniać rzeczywistość ... Prosimy Cię o symboliczną, jednorazową darowiznę - liczy się każda kwota! Jeśli to możliwe wpłacaj nawet najmniejszą kilkuzłotową sumę systematycznie, każdego miesiąca. Regularne wpłaty pozwolą planować nam wydatki i objąć pomocą większą ilość osób. Wspieraj przelewem internetowym lub tradycyjnym. Dziękujemy!
Nr rachunku: 55 1240 2959 1111 0000 3126 0611
Jeśli tak jak my uważasz, że prawo powinno chronić obywateli, wspieraj bezpłatne poradnictwo obywatelskie i socjalne dla najuboższych oraz rzecznictwo praw.
W Ośrodku Poradnictwa wspieramy tych, którzy są w dramatycznej sytuacji życiowej, których nie stać na komercyjną poradę, którym życie rzuciło kłody pod nogi, a system pomocy społecznej dokłada kolejne…
Zgłaszają się do nas osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunowie, ubodzy zagrożeni eksmisją, rodzice walczący o świadczenia dla swoich dzieci. Piszemy odwołania od decyzji urzędników, zarzuty do opinii biegłych sądowych, gdy trzeba udzielamy pomocy prawnej.
Edukujemy Polaków na łamach online poradnika Twoje Prawa, omawiającego ulgi, przywileje, uprawnienia, świadczenia i zwolnienia przysługujące osobom niepełnosprawnym.
Na kanwie spraw klientów dążymy do zmian w ustawach. Sukcesy na tym polu niosą korzyść obywatelom w całym kraju. Czytaj: Postulaty SPES w ustawie o komornikach.
Pomóż nam rozjaśniać przepisy i pomagać ofiarom urzędniczej niekompetencji. Rozwijaj e-poradnictwo. Prosimy o darowiznę, najlepiej regularną, bo to pozwala nam planować wydatki. Wspieraj przelewem internetowym lub tradycyjnym. Dziękujemy!
Nr rachunku: 56 1600 1055 1089 1355 9000 0001
Nie moglibyśmy skutecznie pomagać, gdybyśmy nie mieli do dyspozycji komputerów, biurek, telefonu, internetu, wody czy światła. Dlatego prosimy Cię, wesprzyj nas darowizną na cele administracyjne i pomóż nam się utrzymać.
Ośrodek Poradnictwa i biuro, czyli nasze centrum dowodzenia przy ul. Kościuszki w Katowicach. To tu pomoc znajdują osoby, które z różnych przyczyn znalazły się w kryzysowej sytuacji życiowej. Zespół udziela im porad obywatelskich. Prowadzi działania rzecznicze i strażnicze. W biurze prowadzimy archiwum i księgowość.
Warsztat Terapii Zajęciowej mieści się w dzierżawionych pomieszczeniach w Katowicach – Starych Panewnikach. Można powiedzieć, że jest wielką stolarnią. W 7 pracowniach osoby z niepełnosprawnością intelektualną produkują budki lęgowe dla ptaków w ramach rehabilitacji. Potrzebują solidnych narzędzi, stroi roboczych, ergonomicznych stanowisk pracy. Stajemy na głowie, aby budynek był bezpieczny i bez barier. Z dotacji PFRON nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich wydatków.
Twój dar pomoże nam sprawnie zarządzać i w pełni zadbać o zespół i jego kompetencje. Wspieraj przelewem internetowym lub tradycyjnym. Dziękujemy!
Nr rachunku: 55 1240 2959 1111 0000 3126 0611
POMÓŻ nam rozwijać Ośrodek Terapii SPES i tworzyć miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnością!
Rozpoczęliśmy pierwszy etap przebudowy Ośrodka Terapii Stowarzyszenia SPES: trwa budowa windy, przebudowa ciągów komunikacyjnych, dawne garaże adaptujemy na salę fizjoterapii. Szacunkowa wartość inwestycji wyniesie prawie 1 mln zł.
Ośrodek Terapii SPES dla osób z niepełnosprawnością intelektualną powstał w 1999 roku. Skromnymi rozwiązaniami adaptowaliśmy wówczas na nasze potrzeby budynek z pierwszej połowy lat 80-tych, który wcześniej funkcjonował jako szkoła. Likwidacja barier polegała między innymi na montażu platformy schodowej, która poruszała się w klatce schodowej wzdłuż poręczy. Dziś tego typu rozwiązania trudno uznać za optymalne: następuje zawężenie klatki schodowej, w tym utrudnienie ruchu pieszych i ewentualnej ewakuacji.
„Przy okazji” budowy windy podjęliśmy decyzję całkowitej przebudowy ciągów komunikacyjnych, klatki schodowej, korytarzy. W pomieszczeniach dotąd przez nas nieużytkowanych garaży (w przyziemiu) przygotowujemy dużą salę fizjoterapii.
Znaczną część przebudowy wykonujemy mając już teraz na uwadze, planowane przez nas w przyszłości, uruchomienie obok Ośrodka Terapii nowej placówki dającej zatrudnienie osobom z niepełnosprawnością intelektualną (zakładu aktywności zawodowej - ZAZ). Więcej na stronie: Trwa pierwszy etap przebudowy Ośrodka Terapii Stowarzyszenia SPES
© SPES 1999-2025
Na podany przez Ciebie adres mailowy przesyłać będziemy najnowsze informacje - zostań w kontakcie!
Włącz się w pomaganie. Osoby niepełnosprawne, w trudnej sytuacji życiowej i materialnej czekają na Twój gest. Szczegółowe informacje w dziale MOŻESZ POMÓC
Komentarze
Komentarze nie połączone z portalem Facebook