Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES
  • Wielopokoleniowa Wspólnota 2023-11-13

    Wielopokoleniowa Wspólnota

    Podczas Wspólnoty Spotkań Stowarzyszenia SPES graliśmy w kalambury. Ta gra nigdy nam się nie znudzi. Przede wszystkim jednak miło nam było się spotkać po dłuższej przerwie. Spędziliśmy czas w gronie przyjaciół. Wspólnota Spotkań działa nieprzerwanie od 1986 roku. W jednym miejscu spotkało się kilka pokoleń uczestników – osób z niepełnosprawnością intelektualną, członków ich rodzin oraz asystentów. 

2023-11-08

Dzieci mają swoje pokoje

Jedenastoletni Mateusz jest w ciężkim stanie klinicznym. Oddycha przez respirator. Przyjęliśmy rodzinę do Programu Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia SPES w 2014 roku. Rodzice konsekwentnie dążyli do poprawy sytuacji mieszkaniowej. Dzięki stypendium SPES zlikwidowali bariery oraz zaadaptowali poddasze na pokoje dla dzieci.

2023-11-02

Klubowicze ugościli skautów

Za nami pierwsze powakacyjne spotkanie Klubu Integracyjnego Stowarzyszenia SPES, który gromadzi osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystentów. Tym razem klubowicze spotkali się ze Skautami Europy. Zagrali razem w bule i składali budki lęgowe. Jak mówią skauci „Nie czuliśmy się na służbie. Po prostu spędziliśmy razem czas i świetnie się bawiliśmy”.

Blog

Pity 2022

Baner systemu enova