Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES
  • Pierwsza Dama w Stowarzyszeniu SPES 2020-02-21

    Pierwsza Dama w Stowarzyszeniu SPES

    Pierwsza Dama spotkała się z osobami niepełnosprawnymi w Stowarzyszeniu SPES w Katowicach 20 lutego. Pani Prezydentowa zobaczyła jak pracują uczestnicy Ośrodka Terapii, wzięła udział w obiedzie wspólnie z mieszkańcami Domu Rodzinnego Św. Józefa. Rozmawiała także z pracownikami Ośrodka Poradnictwa oraz z rodzicami osób niepełnosprawnych. 

2020-02-17

Zamarzała jej woda w kranach

Wykazaliśmy, że Prezydent Miasta Katowice niesłusznie odmówił niepełnosprawnej kobiecie rozpatrzenia wniosku o zamianę mieszkania komunalnego. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach wydał wyrok uznający, że skarga sporządzona przez zespół SPES w tej sprawie jest zasadna. Sąd ocenił działanie Miasta jako niezgodne z prawem.

2020-02-04

Nabór wniosków o stypendia dla dzieci

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendia Stowarzyszenia SPES. Rozpoczynamy nabór wniosków, który potrwa do 5 marca br. Prosimy o pomoc w dotarciu do najbardziej potrzebujących.

Blog

Terminarz

7 mar
Klub Integracyjny

dla osób niepełnosprawnych intelektualnie...

7 mar
Dla Dzieci Wspólnota

dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie… więcej informacji znajdziesz na stronie Wspólnoty Spotkań. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych (rodziców z dziećmi, ochotników - wolontariuszy). Kontakt telefoniczny: Monika, tel. 695 384 507...