Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES
  • Podaruj Kai nadzieję 2020-10-20

    Podaruj Kai nadzieję

    Kaja ma 11 lat i 11 operacji za sobą. Choruje na glikogenozę, która niszczy jej wątrobę oraz na chorobę Olliera, która deformuje kości. W tej walce pomagają jej mama i siostra. Mieszkają w fatalnych warunkach, bez ciepłej wody. Leczenie pochłania wszystkie pieniądze rodziny. Przyjęliśmy Kaję do Programu Pomocy Dzieciom w 2020 r. Pomóż nam jej pomóc i dorzuć się do stypendium.

2020-09-19

Batalia o znaczny stopień ON

Cztery zespoły biegłych. Trzy razy zespół Ośrodka Poradnictwa SPES pisze zastrzeżenia do opinii biegłych. Trzy lata pracy. Cała sprawa rozbijała się o interpretację czym jest „zdolność do samodzielnej egzystencji”. W końcu wyrok sądu korzystny dla rodziny. Sąd zaliczył dorastającego Kamila do znacznego stopnia niepełnosprawności na stałe. Wygraliśmy!

2020-09-03

Upragnione wakacje Mateusza

Mateusz pochwalił się zdjęciami z wakacji. Spędził kilka dni w Niedzicy z najbliższymi. Wyjątkowe wydarzenie w życiu 17-latka, zwłaszcza dlatego, że przez ostatnie miesiące był bliski śmierci. To historia nie tyle o wakacjach, lecz o tym jak trudno stypendystom na nie wyjechać. Odpoczynek był potrzebny całej rodzinie. Dziękujemy Kochani Darczyńcy za wsparcie.

Blog

Terminarz

1 lis
Wszystkich Świętych

Warsztat i Ośrodek nieczynny...