Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES
  • O niebo lepiej 2021-09-23

    O niebo lepiej

    Dzięki regularnemu stypendium od Stowarzyszenia SPES rodzice Krzysia uzbierali na samochód z windą. Ich syn jest w ciężkim stanie klinicznym. Oddycha przez respirator. Urósł i ledwo się już mieścił w tradycyjnej osobówce. Do tego ciągły stres czy akumulator respiratora wytrzyma dojazd do szpitala. Dostosowany do potrzeb dziecka samochód rozwiązał ten problem. 

2021-09-08

SPES wnosi skargę kasacyjną

SPES złożyło skargę kasacyjną do NSA. Ostatni etap walki o zmianę przepisów katowickiej uchwały mieszkaniowej i praktyk Miasta, które narażają na bezdomność. Obecnie, osoby po eksmisji, przebywające w pomieszczeniu tymczasowym, mają według Miasta zaspokojone potrzeby mieszkaniowe, jeśli mają tam „nadmetraż” i nie spełniają warunków do złożenia wniosku o lokal z gminy — a spełnią je wtedy, gdy zyskają status osoby bezdomnej.

2021-08-27

Stolarze wygrali przetarg

Nadzwyczajni stolarze wygrali przetarg na sprzedaż 200 sztuk budek lęgowych dla jerzyków. „Ptasie familoki” zawisną na chorzowskich osiedlach. Brawo! Stolarze, osoby z niepełnosprawnością intelektualną, wykonali budki ręcznie w Ośrodku Terapii SPES. Kawał dobrej i pożytecznej pracy. Dla ludzi i dla przyrody.

Blog

Terminarz

1 lis
Wszystkich Świętych

Warsztat i Ośrodek nieczynny...