Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Stanisław Bocer

O. Stanisław Bocer OMI (1960 - 1995)

Ojciec Stanisław swoje pierwsze śluby zakonne złożył w roku 1983 w zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (OMI) w Obrze. Wcześniej studiował ekonomię - ze studiów tych zrezygnował decydując się na życie zakonne.

Śluby wieczyste przyjął w 1988 roku. W roku 1989 został skierowany jako wikary do Katowic. Od tego czasu towarzyszył naszemu Stowarzyszeniu oraz wielu z nas osobiście: jako duszpasterz, spowiednik, mądry doradca. Organizował dla nas rekolekcje, pozyskiwał fundusze na działalność. Wywarł poważny wpływ na kształtowanie misji i rozwój instytucjonalny Stowarzyszenia SPES. Był zawsze dyspozycyjny, otwarty, serdeczny. Zmarł 7 sierpnia 1995 roku, w wieku 35 lat. Na kilka dni przed śmiercią planował realizację pomysłu na wspólnotę życia z osobami upośledzonymi umysłowo - wspólne zamieszkanie z tymi, których rodzice już odeszli. Jego śmierć wiele zmieniła - bardzo nam Go brakuje.

14 kwietnia 2005 r. odbyła się uroczystość nadania imienia Warsztatowi Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia SPES, której przewodniczył śp. ks. bp G. Bernacki. W tym dniu byli także obecni mama Łucja Bocer razem z córką i wnuczką.