Informujemy, że z dniem 31 października br., po dwunastu latach nieprzerwanego funkcjonowania, zawiesza działalność Dom Św. Józefa Stowarzyszenia SPES. Tego dnia ostatni nasz podopieczny znalazł schronienie w innej placówce. Dom był miejscem, w którym zamieszkiwały na zasadach rodzinnych osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich przyjaciele, opiekunowie.
Jest film Tomasza Samołyka o Stowarzyszeniu SPES. Opowiada w nim o tym, jak niesiemy nadzieję potrzebującym: dzieciom w ciężkim stanie klinicznym oraz osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Oglądajcie i udostępniajcie. A kto może prosimy o wsparcie darowizną, zwłaszcza naszego Ośrodka Terapii.
Zakonnik o. Jakub Wandzich, OMI odwiedził mieszkańców Domu Św. Józefa. Pierwszy raz spotkaliśmy się z o. Kubą w nowej roli, do której tak długo się przygotowywał.
Po 10 latach, odkrywam na nowo, że bycie we wspólnocie życia jest fajne. Odkrywam dlaczego mieszkam z niepełnosprawnymi Elą, Jackiem, Alkiem, Marcinem, Bronią. Bo w codziennym zabieganiu, tym sprzed korony, zaczynało mi to jakoś umykać. A teraz mam CZAS.
Z troski o niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców Domu Św. Józefa, socjusze-opiekunowie zdecydowali się na pełną kwarantannę razem z pozostałymi domownikami. W ogóle nie opuszczają domu. Tak chronią mieszkańców przed epidemią koronawirusa. Na szczęście mogą liczyć na pomoc asystentów, którzy dowożą im artykuły ze sklepu, dzwonią, poświęcają czas.
Wspólny obiad z Pierwszą Damą 26.02.2020
Ela, niepełnosprawna mieszkanka Domu Rodzinnego Św. Józefa, opowiadała Pierwszej Damie jak wygląda jej życie we wspólnocie. Wcześniej to ona przywitała Gościa oraz oprowadziła po domu. Wspólny obiad był doskonałą okazją, by rozmawiać o potrzebach osób niepełnosprawnych.
Dom Św. Józefa pięknieje 02.07.2019
Wspólnota Św. Józefa przeprowadziła się do nowego domu w październiku zeszłego roku. Gdy już przygotowaliśmy wnętrze: pokoje, meble, uporządkowaliśmy rzeczy, urządziliśmy jadalnię i kuchnię, przyszedł czas na ogród. Z pomocą wolontariuszy skończyliśmy sadzenie pierwszych roślin. Nasz Dom pięknieje z dnia na dzień.
Zamieszkamy pod własnym dachem 04.06.2018
Kończymy remont budynku, do którego przeprowadzą się mieszkańcy Wspólnoty Św. Józefa: osoby niepełnosprawne intelektualnie wraz z socjuszami. Segment w zabudowie szeregowej został kupiony w 2012 roku. Niezbędna była jego przebudowa, adaptacja i likwidacja barier architektonicznych.
Wspólnota domem dla Alka 18.10.2017
Cztery lata temu zmarł mu tata. Rok później mama. Zamieszkał z babcią, jednak podeszły wiek i słaby stan zdrowia sprawiły, że nie była ona już w stanie zająć się niepełnosprawnym intelektualnie wnukiem. Przyjęliśmy Alka do Wspólnoty Św. Józefa, by ratować go przed samotnością i utratą więzi. Zamieszkał z przyjaciółmi, a nie w instytucji.
Dom dla Wspólnoty Św. Józefa 25.12.2016
W lipcu 2016 roku rozpoczęliśmy adaptację budynku przeznaczonego dla Wspólnoty Św. Józefa. Oznacza to, że jesteśmy coraz bliżej realizacji naszego marzenia, jakim jest stworzenie Domu Wspólnotowego.
Pieczenie pierników w Domu Św. Józefa 17.12.2015
Kolejne spotkanie integrujące zespół asystentów i pracowników miało wyraźnie cynamonowy smak. Pieczenie pierników to dobra okazja, aby się integrować i wymieniać dobrym słowem.
Służba dla osób niepełnosprawnych intelektualnie 26.02.2012
Klerycy WŚSD oraz wolontariusze Stowarzyszenia SPES zapraszają wszystkich zainteresowanych wolontariatem na spotkanie...
Nadzieja na dom 27.09.2010
O losach najnowszej inicjatywy Stowarzyszenia SPES, zmierzającej do utworzenia wspólnoty życia z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, w wrześniowym numerze tygodnika "Gość Niedzielny".
Więcej niż mury 31.10.2008
Wrześniowy numer tygodnika "Gość Niedzielny", opublikował artykuł na temat inicjatywy SPES, zmierzającej do zabezpieczenia przyszłości podopiecznych, dorosłych osób z upośledzeniem umysłowym.
© SPES 1999-2025
Na podany przez Ciebie adres mailowy przesyłać będziemy najnowsze informacje - zostań w kontakcie!
Włącz się w pomaganie. Osoby niepełnosprawne, w trudnej sytuacji życiowej i materialnej czekają na Twój gest. Szczegółowe informacje w dziale MOŻESZ POMÓC