Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Aktualności

Zamieszkamy pod własnym dachem 04.06.2018

Kończymy remont budynku, do którego przeprowadzą się mieszkańcy Wspólnoty Św. Józefa: osoby niepełnosprawne intelektualnie wraz z socjuszami. Segment w zabudowie szeregowej został kupiony w 2012 roku. Niezbędna była jego przebudowa, adaptacja i likwidacja barier architektonicznych.  

Wspólnota domem dla Alka  18.10.2017

Cztery lata temu zmarł mu tata. Rok później mama. Zamieszkał z babcią, jednak podeszły wiek i słaby stan zdrowia sprawiły, że nie była ona już w stanie zająć się niepełnosprawnym intelektualnie wnukiem. Przyjęliśmy Alka do Wspólnoty Św. Józefa, by ratować go przed samotnością i utratą więzi. Zamieszkał z przyjaciółmi, a nie w instytucji. 

Dom dla Wspólnoty Św. Józefa  25.12.2016

W lipcu 2016 roku rozpoczęliśmy adaptację budynku przeznaczonego dla Wspólnoty Św. Józefa. Oznacza to, że jesteśmy coraz bliżej realizacji naszego marzenia, jakim jest stworzenie Domu Wspólnotowego.

Pieczenie pierników w Domu Św. Józefa  17.12.2015

Kolejne spotkanie integrujące zespół asystentów i pracowników miało wyraźnie cynamonowy smak. Pieczenie pierników to dobra okazja, aby się integrować i wymieniać dobrym słowem.

Służba dla osób niepełnosprawnych intelektualnie  26.02.2012

Klerycy WŚSD oraz wolontariusze Stowarzyszenia SPES zapraszają wszystkich zainteresowanych wolontariatem na spotkanie...

Nadzieja na dom  27.09.2010

O losach najnowszej inicjatywy Stowarzyszenia SPES, zmierzającej do utworzenia wspólnoty życia z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, w wrześniowym numerze tygodnika "Gość Niedzielny".

Więcej niż mury  31.10.2008

Wrześniowy numer tygodnika "Gość Niedzielny", opublikował artykuł na temat inicjatywy SPES, zmierzającej do zabezpieczenia przyszłości podopiecznych, dorosłych osób z upośledzeniem umysłowym.