Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Spotkanie opłatkowe

„Przybieżeli do Betlejem pasterze…”- i wiele innych kolęd towarzyszyło wszystkim zebranym na corocznym spotkaniu opłatkowym Stowarzyszenie SPES, które odbyło się w ubiegła sobotę tj. 14.01.2012 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach.

Spotkanie rozpoczęła Msza Św., której przewodniczył ks. biskup Gerard Bernacki, a koncelebrowali księża związani z Stowarzyszeniem: ks.Marek Wójcicki, ks. Janusz Wilk, ks. Maciek Michałek - w asyście ks. diakon Daniel Walusz, przez wiele lat szef koszutkowej grupy kleryków.

Po Mszy Św. wszyscy przeszliśmy na  aule ,gdzie w świątecznej atmosferze podzieliliśmy się opłatkiem, a w czasie uroczystej Agapy mogliśmy spróbować wspaniałych wypieków przygotowanych przez  uczestników  z pracowni gospodarstwa domowego WTZ Stowarzyszenia SPES. Czas Agapy był czasem na rozmowę także z tymi , z którymi na co dzień współpracujemy. Ostatnim etapem naszego spotkania było wspólne kolędowanie, które poprowadzili klerycy, akompaniując śpiewającym na gitarach i bębnie.

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za wspólne kolędowanie i już teraz zapraszamy za rok.