Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Mateusz Gierczak

O autorze

Mateusz GierczakAbsolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Obecnie pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Odpowiedzialny za pracownię ogrodniczą. W zespole SPES od 2013 roku.


Kiermasz radości Publikacja 16 grudnia 2015 przez Mateusz Gierczak

Pomaganie daje radość z poczucia czynienia dobra, dlatego w niedzielę gaudete zaangażowaliśmy się w pomoc dla dzieci i młodzieży potrzebującej braterskiego wsparcia.

więcej »

Obdarzeni łaskami Publikacja 09 lipca 2015 przez Mateusz Gierczak

Wspólnie z  naszymi rodzinami i przyjaciółmi spotkaliśmy się na Eucharystii. Mszę Świętą dziękczynną odprawił w intencji uczestników i pracowników Ojciec Rajmund Dolinkiewicz. W homilii podkreślił obecność Bożych łask w naszym życiu. W czasie Mszy Świętej mogliśmy dziękować Bogu za otrzymane dobra i prosić o kolejne.

więcej »

Perspektywa dla dziuplaków Publikacja 29 czerwca 2015 przez Mateusz Gierczak

Jerzyki, kawki i szpaki zamieszkujące Rudę Śląską już zacierają skrzydła. Spółdzielnia mieszkaniowa PERSPEKTYWA otwiera zapisy na nowe lokale wykonane w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej. Miejsca wystarczy dla 101 ptasich rodzin. Siemianowickie jerzyki także mogą pochwalić się  nowymi mieszkaniami.

więcej »

Ogrodnicy w akcji Publikacja 15 maja 2015 przez Mateusz Gierczak

Sezon ogrodowy rozpoczął się na dobre. My również nie próżnujemy. Od pierwszych dni wiosny sadzimy, siejemy, przekopujemy, wyrywamy, przesadzamy, przycinamy, użyźniamy i porządkujemy. Wszystko po to, by warsztatowy ogród mógł cieszyć oczy wszystkich, którzy go odwiedzają.

więcej »