Maja oddycha bez rurki

Majeczka lepiej chodzi, je więcej pokarmów doustnie i oddycha samodzielnie. Lekarze usunęli jej rurkę z tchawicy. To efekt pracy rodziców i specjalistów, którzy od początku podkreślali, że jest szansa na poprawę stanu zdrowia dziecka. Zapewniliśmy Majce comiesięczne stypendium w Programie Pomocy Dzieciom SPES, dzięki któremu miała regularną rehabilitację.

Dwie operacje w pierwszych dniach życia 

Majeczka urodziła się z zespołem Downa, wadą serca i zrośniętą dwunastnicą. Lekarze dwa razy ją operowali jeszcze w pierwszych dniach życia. Do 2017 roku Majka oddychała przez respirator. Pozostała jednak rurka, bo dziecko nie mogło jeszcze samodzielnie oddychać. W tym przełomowym roku przyjęliśmy rodzinę do Programu Pomocy Dzieciom SPES. Głównym celem rodziców była rehabilitacja córeczki. Lekarze podkreślali, że dziewczynka ma szansę na usunięcie rurki tracheostomijnej. Nie często się to zdarza w gronie naszych stypendystów. Najczęściej dziecko korzysta z rurki na stałe bądź też podpięte jest do respiratora. Rurka umożliwia oddychanie, a więc jest niezbędna. Z drugiej strony otwór w tchawicy zwiększa ryzyko infekcji czy uduszenia, jeśli wydzielina nie będzie odessana na czas. Skóra wokół rurki wymaga szczególnej pielęgnacji, sterylnych warunków.   

WPŁACAM DARdla-dzieci.org.plDrogi Czytelniku! Prosimy Cię o wpłatę kilkuzłotowej darowizny oraz przekazanie 1,5% podatku na sfinansowanie stypendiów przekazywanych przez nasze Stowarzyszenie dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym. Dziękujemy!

Majka sama chodzi po pokojuMajka jedzie na rowerkuMajka bawi się w przedszkoluMajka na ćwiczeniach w przedszkolu

Dziecko oddycha samodzielnie 

Rodzice robili co mogli, aby wzmocnić zdrowie dziecka, umożliwić poruszanie się i prawidłowy rozwój. Dzięki comiesięcznemu stypendium SPES Majka miała systematyczną rehabilitację. Efekt jest niesamowity! Maja zaczęła chodzić, przyjmuje większość pokarmów doustnie. I przede wszystkim wyciągnięto rurkę tracheostomijną.  

Maja zaczęła chodzić, jak ma dobry dzień przejdzie całkiem dużo. Chodzi czasem do przedszkola, bawi się z dziećmi, a to ją bardzo rozwija. Niektórzy mogliby uznać to za niewielkie postępy, ale dla nas to ogromna rzecz i będziemy o nią dalej walczyć! - mówi Pani Elżbieta, mama Mai.  

Stypendium SPES umożliwiało regularną rehabilitację 

Stała pomoc w formie comiesięcznego stypendium, które rodzina może wykorzystać na zabezpieczenie najważniejszych potrzeb dziecka, daje nie tylko stabilność finansową, ale przede wszystkim pomaga trwale poprawić sytuację życiową. Rodzice Mai nie poddali się ani na chwilę, gdyż wiedzieli, że jest nadzieja na poprawę zdrowia dziecka. Dziś Maja bawi się z dziećmi, spędza czas na placu zabaw i odkrywa świat. Jesteśmy dumni, że mogliśmy przez 6 lat wspierać tak niesamowitą rodzinę i towarzyszyć w tej zmianie.  Majka dołączyła do grona absolwentów Programu Pomocy Dzieciom.

Dziękujemy ogromnie wszystkim wspaniałym darczyńcom za każde wsparcie! Fundusz stypendialny Programu Pomocy Dzieciom powstaje wyłącznie ze wsparcia indywidualnych Darczyńców. To właśnie Wy pomagacie rodzinom, które walczą o zdrowie swoich dzieci. Dziękujemy!

Więcej o Majce przeczytasz na stronie: Maja Tutla

Majka w 2017 r. i 2023 r.

  • Google
  • Fundacja Nasza Szkoła
  • IPS
  • oblaci
  • Komitet do spraw pożytku publicznego
  • fio
  • Do Rzeczy
  • NIW
Facebook
Newsletter
Newsletter spes.org.pl

Na podany przez Ciebie adres mailowy przesyłać będziemy najnowsze informacje - zostań w kontakcie!

Możesz pomóc
Możesz pomóc

Włącz się w pomaganie. Osoby niepełnosprawne, w trudnej sytuacji życiowej i materialnej czekają na Twój gest. Szczegółowe informacje w dziale MOŻESZ POMÓC