Zostań w domu i wspieraj osoby niepełnosprawne w rehabilitacji. Z powodu pandemii zamknęliśmy Warsztat Terapii Zajęciowej, aby chronić najsłabszych przed koronawirusem. Teraz walczymy na odległość o utrzymanie ich sprawności. Przygotowaliśmy dla uczestników Warsztatu domowe zestawy do produkcji podpałki, motywujemy do gimnastyki. Prosimy Cię o wsparcie finansowe, rzeczowe i o dobre słowo, abyśmy mogli przetrwać pandemię.
Terapia zajęciowa zdalnie? Da się - dzięki determinacji terapeutów, uczestników i opiekunów. Na co dzień uczestnicy
Warsztatu Terapii Zajęciowej produkują w ramach rehabilitacji budki lęgowe oraz ekologiczną podpałkę K-Lumet. O ile ciężko by było przekształcić prywatne mieszkanie na stolarnię, żeby robić budki, o tyle produkcja podpałki jest możliwa.
WPŁACAM DARPomóż nam przetrwać pandemię. Drogi Czytelniku! Prosimy Cię o wpłatę kilkuzłotowej darowizny oraz przekazanie 1% podatku na rehabilitację osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zakup środków ochronnych. Dziękujemy!
Osoby niepełnosprawne produkują podpałkę K-Lumet w swoich domach
Terapeuci doskonale znają uczestników, z którymi pracują. Przygotowali zestawy do tworzenia podpałki dopasowane do umiejętności konkretnego uczestnika. Zebrali narzędzia i materiały, następnie uzbroili się w maseczki, rękawiczki i płyn dezynfekujący – i ruszyli w miasto, żeby dostarczyć sprzęt uczestnikom do domów.
Spływają do nas zdjęcia. Jesteśmy dumni, że uczestnicy chętnie pracują i dzielą się swoimi sukcesami. Przy okazji instruktorzy mogą też zaobserwować na zdjęciach co jest do poprawy. Przede wszystkim jednak dzwonią, żeby porozmawiać, zapytać jak się mają.
Podpałka K-Lumet służy do rozpalania grilla, ogniska, kominka. Wykonywana jest z drewna, rolek po papierze toaletowym, knota i wosku. Kup podpałkę i wspieraj nas. Czytaj na stronie: Podpałka K-Lumet
Wesprzyj nas darowizną, abyśmy mogli przetrwać pandemię
Wiemy, że i Tobie nie jest łatwo. Mimo to, prosimy Cię o pomoc. Nasze zwykłe wydatki wzrosły, np. na zakup mydła w płynie czy ręczników papierowych. Warsztat nie działa, więc nie produkujemy i nie sprzedajemy naszego sztandarowego produktu jakim są
budki lęgowe. Dbamy, żeby było bezpiecznie, więc potrzebujemy środków ochronnych dla uczestników, personelu i wolontariuszy.
Dom Św. Józefa działa nieprzerwanie przez całą dobę i tam są ogromne potrzeby.
Doszły nowe duże wydatki:
- 50 szt. - maseczki medyczne - 299 zł
- 100 szt. - rękawice - 79,90 zł
- 15 l - mydło antybakteryjne w płynie - 54,83 zł
- 10 l - płyn do dezynfekcji - 421,90 zł
Wpłać TERAZ na www.spes.org.pl/pomagam
Z troski o niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców Domu Św. Józefa, socjusze (opiekunowie) zdecydowali się na pełną kwarantannę razem z pozostałymi domownikami. W ogóle nie opuszczają domu. Tak chronią mieszkańców przed epidemią koronawirusa. Czytaj: Jak Dom Św. Józefa unika wirusa?
Jak jeszcze możesz pomóc?
Osoby niepełnosprawne i starsze najlepiej, żeby unikały wychodzenia z domu, gdyż są najbardziej bezbronne wobec koronawirusa. Wspieraj ich w zakupach. Zadzwoń, porozmawiaj, dodaj otuchy. Zachęć do aktywności, codziennych ćwiczeń. Spisaliśmy nasze najpilniejsze potrzeby poniżej, a jeśli masz własny pomysł, to koniecznie napisz do nas na
[email protected]
- zrób zakupy spożywcze dla osoby niepełnosprawnej i jego rodziny,
- zrób zakupy spożywcze dla mieszkańców Domu Św. Józefa,
- przekaż darowiznę rzeczową (np. maseczki, rękawiczki),
- uszyj maseczki lub przekaż materiały do ich uszycia,
- inspiruj – jakie Ty masz sposoby na aktywność?
Dziękujemy za każde dobre słowo, za każdą pomoc.