Podaruj Kai nadzieję

Kaja ma 11 lat i 11 operacji za sobą. Choruje na glikogenozę, która niszczy jej wątrobę oraz na chorobę Olliera, która deformuje kości. W tej walce pomagają jej mama i siostra. Mieszkają w fatalnych warunkach, bez ciepłej wody. Leczenie pochłania wszystkie pieniądze rodziny. Przyjęliśmy Kaję do Programu Pomocy Dzieciom w 2020 r. Pomóż nam jej pomóc. 

Trzy bohaterki 

Na wsi 50 km od Jeleniej Góry mieszkają trzy bohaterki. Kaja mimo nieuleczalnych chorób potrafi się uśmiechać. Jej mama opiekuje się nią całą dobę i monitoruje sprzęt, dzięki któremu Kaja może żyć. Sama jest już wyczerpana opieką, ale się nie poddaje. I jeszcze siostra Julka. Ma 16 lat i uczy się w technikum informatycznym. To ona pomogła mamie złożyć wniosek online do Programu Pomocy Dzieciom . Gdy trzeba coś pomóc przy Kai, mama może na nią liczyć. 
 

WPŁACAM DARdla-dzieci.org.plDrogi Czytelniku! Prosimy Cię o wpłatę kilkuzłotowej darowizny oraz przekazanie 1% podatku na sfinansowanie stypendiów przekazywanych przez nasze Stowarzyszenie dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym. Dziękujemy!

Kaja Andzel stypendystka Programu Pomocy DzieciomKaja Andzel stypendystka Programu Pomocy DzieciomKaja na wózku

Glikogenoza niszczy Kai wątrobę

Kaja urodziła się w 2008 roku. Od samego początku choruje na glikogenozę typu 0. Objawy są podobne do cukrzycowych, ale dużo groźniejsze w skutkach, bo niszczą wątrobę i mogą prowadzić do marskości. Nie może jeść jak zdrowe dzieci. Podłączona jest na stałe do pompy żywieniowej, która dawkuje pokarm przez sondę. Dzięki specjalnym sensorom monitorowany jest poziom cukru, a przy spadkach podawana glukoza. Gdyby nie sensory mama musiałaby kłuć dziecko 15 razy dziennie. 
 
 „Stan córki ciągle się pogarsza. Gdybyśmy mieli dodatkowe pieniądze chociaż na samą rehabilitację to byłoby nam dużo lżej. Leczenie Kai czasami pochłania nasz cały budżet domowy” – opowiada Diana, mama dziewczynki. 
 

Przez Olliera miała już 11 operacji 

Jeszcze niedawno dziewczynka sama chodziła. Teraz już nie potrafi ustać na nogach i musi korzystać z wózka. Choroba Olliera polega na tym, że w kościach tworzą się wyrośla chrzęstne. Guzy rosnąc, rozdymają i deformują kości. Choroba zaatakowała bardzo dużo kości, w tym klatkę piersiową, przez co dziecko ma problemy z oddychaniem. Jedynie operacje mogą pomóc. Jednak guzy szybko przyrastają. Tak samo rośnie ilość zabiegów, które zawsze wiążą się z bólem i cierpieniem.
 

Wspieramy 25 rodzin w Programie Pomocy Dzieciom. Liczymy na Twoją pomoc Drogi Darczyńco, bo stypendia, które przyznajemy pochodzą tylko i wyłącznie ze środków Darczyńców. Przekaż DAR.


 

mieszkanie Kaja Andzelmieszkanie Kaja Andzelmieszkanie Kaja Andzelmieszkanie Kaja Andzelmieszkanie Kaja Andzelmieszkanie Kaja Andzel

W domu nie ma ciepłej wody

Do mieszkania na pierwszym piętrze prowadzą drewniane, wąskie schody. Futryny w drzwiach są tak wąskie, że nie da się przez nie przejechać wózkiem. Dwa malutkie pokoje, kuchnia z piecem kaflowym, a za kotarą łazienka. Do mycia trzeba grzać wodę na piecu. Mieszkają w lokalu komunalnym w fatalnym stanie, niedostosowanym do potrzeb Kai. Dziewczynka razem z mamą zajmuje przejściowy pokój, w którym nie zmieści się już łóżko rehabilitacyjne. Nad mieszkaniem jest strych, ale, jak mówi mama, strach tam wchodzić, bo jeszcze spadnie na głowę. 

Pomóż nam pomóc Kai

Pomagamy rodzinie uzyskać z gminy nowe mieszkanie dostosowane do ich potrzeb, w budynku, który będzie bez barier architektonicznych. Jest im teraz znacznie łatwiej dzięki comiesięcznemu stypendium, które pochodzi tylko i wyłącznie z darowizn. Koszty opieki są ogromne. Przykładowo, jeden sensor, który mierzy poziom cukru, kosztuje 300 zł i wystarcza tylko na 14 dni. Choć glikogenoza powoduje podobne objawy jak cukrzyca, sprzęt dla chorych nie jest refundowany. Prosimy, wspieraj Kaję w jej walce z dwiema nieuleczalnymi chorobami. 
 
Więcej o stypendystce znajdziesz na stronie: Kaja Andzel
 

Jeśli pozwolisz, będziemy inspirować Cię historiami bohaterów. Zrób pierwszy krok. Zapisz się na nasz Newsletter. Raz w miesiącu wyślemy Ci porcję nadziei.


 

  • Google
  • NIW
  • oblaci
  • Komitet do spraw pożytku publicznego
  • IPS
  • Do Rzeczy
  • Fundacja Nasza Szkoła
  • fio
Facebook
Newsletter
Newsletter spes.org.pl

Na podany przez Ciebie adres mailowy przesyłać będziemy najnowsze informacje - zostań w kontakcie!

Możesz pomóc
Możesz pomóc

Włącz się w pomaganie. Osoby niepełnosprawne, w trudnej sytuacji życiowej i materialnej czekają na Twój gest. Szczegółowe informacje w dziale MOŻESZ POMÓC