Aktualności

Kuba odzyskuje nadzieję 05.01.2023

Kuba był pełnym energii nastolatkiem. Wypadek samochodowy odmienił wszystko. Znalazł się w ciężkim stanie klinicznym. Nie chodzi, nie siedzi. Mama karmi go przez gastrostomię. Cała rodzina walczy o życie chłopca i powrót do sprawności. To walka pełna miłości. Program Pomocy Dzieciom SPES wspiera rodzinę od 2023 r. Przyznajemy comiesięczne stypendium. Rodzice mają plan jak poprawić swoją sytuację. 

 

Mama podnosi kwalifikacje 08.12.2023

Sześcioletni Dominik choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Oddycha przez respirator. Ma w sobie niezwykłą pogodę ducha, która daje siłę całej rodzinie. W 2023 r. przyjęliśmy rodzinę do Programu Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia SPES. Otrzymują comiesięczne stypendium. Rodzice chcą podnosić kwalifikacje zawodowe, aby znaleźć lepiej płatną pracę. Mama rozpoczęła kurs księgowo-kadrowy, który sfinansowaliśmy.

 

Dzieci mają swoje pokoje 08.11.2023

Jedenastoletni Mateusz jest w ciężkim stanie klinicznym. Oddycha przez respirator. Przyjęliśmy rodzinę do Programu Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia SPES w 2014 roku. Rodzice konsekwentnie dążyli do poprawy sytuacji mieszkaniowej. Dzięki stypendium SPES zlikwidowali bariery oraz zaadaptowali poddasze na pokoje dla dzieci.

 

Maja oddycha bez rurki 06.09.2023

Majeczka lepiej chodzi, je więcej pokarmów doustnie i oddycha samodzielnie. Lekarze usunęli jej rurkę z tchawicy. To efekt pracy rodziców i specjalistów, którzy od początku podkreślali, że jest szansa na poprawę stanu zdrowia dziecka. Zapewniliśmy Majce comiesięczne stypendium w Programie Pomocy Dzieciom SPES, dzięki któremu miała regularną rehabilitację.

 

Kaja odbiera klucze do mieszkania 16.06.2023

Kaja, stypendystka SPES, przeprowadziła się do nowego mieszkania. Większy metraż, parter, brak barier, ogrzewanie i ciepła woda w kranie są owocem współpracy Stowarzyszenia SPES i Gminy Lubawka. 31 maja odbyło się uroczyste przekazanie kluczy. Towarzyszyliśmy Kai w tym ważnym dniu. 


Stypendium odmienia życie 06.04.2023

Rodzina  ciężko chorego Stepanka dołączyła do grona Stypendystów Programu Pomocy Dzieciom w 2019 roku. Dzięki stypendium, w trzy lata odmienili swoje życie i stanęli na własnych nogach!  

Kaja ma ciepłą wodę 13.12.2022

14-letnia Kaja przeprowadziła się wraz z rodziną do lokalu zastępczego, do czasu wyremontowania nowego przyznanego przez gminę mieszkania. To, co jednak jest najważniejsze: już teraz cieszy się ciepłą wodą i ciepłymi grzejnikami, których wcześniej nie miała. Pierwszy raz w życiu wykąpała się pod prysznicem u siebie w domu. Dziewczynka, stypendystka Programu Pomocy Dzieciom SPES, choruje na glikogenozę i nowotwór kości. 

Waleczna Wiktoria 25.11.2022

Są dni kiedy 13-letnia Wiktoria nie śpi nocą przez tydzień. Noc zamieniła się z dniem. To jeden ze skutków jej choroby. Padaczka lekooporna skradła Wiki dzieciństwo, a rodziców postawiła w stanie ciągłej czujności i waleczności. To jest wojna o każdy oddech. Dzięki comiesięcznemu stypendium SPES rodzice zapewniają córce niezbędne leki, środki opatrunkowe, pielęgnacyjne i rehabilitację.

Pawełek utworzył łańcuch dobra 31.10.2022

Gdy życie nam się wali często szukamy sensu. Chcemy zrozumieć dlaczego i szukamy odpowiedzi. W Stowarzyszeniu SPES nie mamy wątpliwości jaki sens dla nas miało życie Pawełka Surmy, pierwszego stypendysty Programu Pomocy Dzieciom i jak jego tragedia wpłynęła na życie tak wielu osób.  

Komfort siedzenia 02.09.2022

Paweł korzysta już z nowego wózka z systemem rehabilitacyjnym. Jest szczęśliwy, że może nadal siedzieć, co nie było możliwe w innych wózkach. Poduszki siedziska ściśle otulają głowę, tułów, ramiona, stabilizują ciało. Zanik mięśni zabiera Pawłowi siły, ale nie determinację do życia. Gdy siedzi, ma szansę na większą samodzielność i aktywność. Dziękujemy Darczyńcom za pomoc stypendystom Programu Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia SPES. 

Mieszkanie coraz bliżej 04.07.2022

Kaja marzy o mieszkaniu bez barier. I to marzenie pomagamy spełnić. Stypendystka SPES, jest w ciężkim stanie klinicznym. Mieszkanie, w którym żyje razem z mamą i siostrą, zagraża jej zdrowiu i życiu. Nie ma ciepłej wody. Sufit może się zawalić. Wspieramy rodzinę poprzez stypendium. Zgłaszaliśmy problem mieszkaniowy Gminie Lubawka. Prosiliśmy, aby przydzielili bezpieczne mieszkanie. Gmina wytypowała lokal do remontu, zabezpieczyła pieniądze w budżecie, złożyła wniosek o dofinansowanie.

Dajemy ciepło Emilkowi 28.03.2022

Emilek ma 7 lat i 5 kg. Choruje na ostrą postać niedożywienia białkowego. Wygrał z wieloma sepsami. W ostatnich tygodniach poradził sobie także z Covid-19. Ma ogromną wolę życia. Oprócz sterylnych warunków jedną z głównych jego potrzeb jest ciepło. Dofinansowaliśmy zakup nowego pieca do ogrzewania mieszkania i wody. 

Klucze do szczęścia 08.12.2021

Joanna jest mamą ciężko chorej Sary. W samotnym macierzyństwie pomaga jej Małgorzata, jej siostra. Wytrwale dążą do tego, aby Sara miała jak najlepszą opiekę. Dwa tygodnie temu przeprowadziły się do nowego mieszkania na parterze. Lęk o wypowiedzenie umowy najmu? – to przeszłość. Ze stypendium SPES mama kupiła niezbędne wyposażenie i sprzęt do opieki nad dzieckiem. 

Serduszko Majeczki 24.10.2021

Przyszedł czas, by pożegnać się z Majeczką. Ta noc nie zapowiadała smutku. Serduszko przestało bić.  - Umarła wpatrzona we mnie. To były trudne lata opieki, a jednak teraz nie wiem jak będę żyła bez niej. Byłyśmy nierozłączne. - opowiada Emilia, mama Majeczki, stypendystki Programu Pomocy Dzieciom SPES. 

O niebo lepiej 23.09.2021

Dzięki regularnemu stypendium od Stowarzyszenia SPES rodzice Krzysia uzbierali na samochód z windą. Ich syn jest w ciężkim stanie klinicznym. Oddycha przez respirator. Urósł i ledwo się już mieścił w tradycyjnej osobówce. Do tego ciągły stres czy akumulator respiratora wytrzyma dojazd do szpitala. Dostosowany do potrzeb dziecka samochód rozwiązał ten problem. 

Mieszkanie w darowiźnie 12.08.2021

Kilka lat trwała praca zespołu SPES nad tym, aby Bracia Majrowscy, którzy chorują na zanik mięśni i są w ciężkim stanie klinicznym, zamieszkali w godnych warunkach, w mieszkaniu bez barier. 24 czerwca podpisaliśmy akt notarialny. Dotyczył przekazania nowego mieszkania w darowiźnie ośmioosobowej rodzinie z Mazur.

Bierze życie w swoje ręce 23.05.2021

Urodzenie Sary wywróciło świat Joanny do góry nogami. Operacje, wada genetyczna, wyczerpująca opieka w domu. Nie może pójść do pracy. Po urodzeniu dziecka przerwała naukę. Nie zrezygnowała jednak z marzeń i dziś dzięki wsparciu SPES wraca do ich realizacji. Dzięki Darczyńcom opłaciliśmy szkołę angielskiego oraz wspieramy rodzinę poprzez regularne stypendium. 

W obiektywie Jakuba Szymczuka 30.04.2021

Poznaj historię Szymona – oczami fotografa Jakuba Szymczuka, który w ramach wolontariatu odwiedził stypendystę SPES. Fotograf spędził dwa dni u rodziny Państwa Burak. Obserwował codzienność. Uchwycił heroizm. Apeluje o wsparcie dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym. 

Gość Niedzielny odwiedza Kaję 27.04.2021

Ta dzielna dziewczyna ma jedynie 12 lat i przeszła już... 12 operacji. Mieszka w starym budynku bez ciepłej wody. Jej wózek nie mieści się w wąziutkich drzwiach. Należy do jednej z 25 rodzin, którym pomaga Stowarzyszenie SPES – przeczytacie w najnowszym numerze tygodnika Gość Niedzielny.

Kaja przeszła 12 operacji. Pomóż! 24.03.2021

Kaja ma 12 lat. Przeszła 12 operacji. POMÓŻ Kai i jej mamie. Mieszkają w starym budynku bez dostępu do ciepłej wody. Mama gotuje wodę na piecu węglowym. Dołącz do zbiórki i dorzuć się do stypendium. Spełnij marzenie Kai o ciepłej wodzie w mieszkaniu.

Już nie boją się burzy 15.01.2021

Wiktoria jest już bezpieczna, bo dostała agregat prądotwórczy. Dzięki temu, rodzice nie boją się już braku prądu z powodu burzy czy zerwanych linii energetycznych. O tyle stresu mają mniej w opiece nad 11 letnią córeczką, która jest w ciężkim stanie klinicznym i oddycha przez respirator. Rodzina mieszka pod Łańcutem i jest w Programie Pomocy Dzieciom od 2020 roku. 

Zostań Aniołem i kup cegiełkę 10.12.2020

Kup cegiełkę i ufunduj roczne stypendium dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym. Półki w sklepie Kabum aż uginają się od cegiełek. Potrzebujemy Aniołów, którzy pilnie dostarczą je naszym stypendystom. Ich tatusiowie i mamusie dobrze je wykorzystają do budowy solidnej opieki. Prosimy, dołącz do akcji charytatywnej Fundacji Dokładam się oraz sklepu Kabum.

Ich salon jest szpitalną salą 19.11.2020

Kamil i jego rodzina dostaną upragnione mieszkanie z miasta. Prezydent Krakowa opierał się przed tym 8 lat. Jednak po interwencji Stowarzyszenia SPES w sądzie i korzystnym dla rodziny wyroku, włodarzom miasta zabrakło argumentów. Rodzina już oglądała mieszkanie dostosowane do potrzeb dziecka w ciężkim stanie klinicznym. Czekamy na umowę najmu. Jest radość! 

Wylicytuj piękny widok stypendystom 07.11.2020

Prosimy, dołącz do licytacji i podaruj stypendystom SPES piękny widok na przyszłość – szansę na trwałą zmianę. VISITzakopane.pl zorganizowało aukcję charytatywną dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym. Przedmiotem licytacji jest 3-dniowy pobyt w apartamencie z pięknym widokiem na Tatry - bezpieczny, z dala od tłumów, do wykorzystania także późną wiosną. 

Podaruj Kai nadzieję 20.10.2020

Kaja ma 11 lat i 11 operacji za sobą. Choruje na glikogenozę, która niszczy jej wątrobę oraz na chorobę Olliera, która deformuje kości. W tej walce pomagają jej mama i siostra. Mieszkają w fatalnych warunkach, bez ciepłej wody. Leczenie pochłania wszystkie pieniądze rodziny. Przyjęliśmy Kaję do Programu Pomocy Dzieciom w 2020 r. Pomóż nam jej pomóc. 

Upragnione wakacje Mateusza 03.09.2020

Mateusz pochwalił się zdjęciami z wakacji. Spędził kilka dni w Niedzicy z najbliższymi. Wyjątkowe wydarzenie w życiu 17-latka, zwłaszcza dlatego, że przez ostatnie miesiące był bliski śmierci. To historia nie tyle o wakacjach, lecz o tym jak trudno stypendystom na nie wyjechać. Odpoczynek był potrzebny całej rodzinie. Dziękujemy Kochani Darczyńcy za wsparcie.  

Andrii chwycił wiatr w żagle 17.07.2020

Dzięki Darczyńcom dofinansowaliśmy kurs angielskiego dla Andrieja, taty naszego stypendysty Programu Pomocy Dzieciom. W pracy prowadzi coraz więcej rozmów z zagranicznymi parterami, dlatego uczy się języka. Andrej kolejny raz wykorzystał szansę i podniósł kwalifikacje zawodowe. A wszystko po to, by zobaczyć uśmiech na twarzy swojego nadzwyczajnego synka. 

Pomóż Stypendystom-Frankowiczom 17.06.2020

Rodzice Zuzi, naszej stypendystki, zdecydowali się złożyć pozew frankowy przeciwko bankowi. Dzięki Darczyńcom sfinansowaliśmy koszty prowadzenia sprawy w pierwszej instancji. Ewentualna wygrana umożliwi spłatę kredytu i ułatwi zmianę mieszkania z trzeciego piętra na parter.

Do Rzeczy: Jak pomóc bohaterom? 19.05.2020

Epidemia sprawiła, że rodzice dzieci w ciężkim stanie klinicznym mają jeszcze trudniej. Więcej wydatków, zero rehabilitacji domowej. Część ojców nie pracuje, z powodu przestoju w swojej branży. A jak radzi sobie Emil i jego rodzina? Jak można pomóc stypendystom? – o tym w Tygodniku Lisickiego Do Rzeczy, który sprawuje patronat nad Programem Pomocy Dzieciom.  

Z łatwością podnoszą Kamila 28.02.2020

Kamil jest w ciężkim stanie klinicznym. Stypendysta Programu Pomocy Dzieciom ma 19 lat. Jest leżący i karmiony dojelitowo. Każda zmiana pościeli, pampersa czy przenoszenie na wózek wiąże się z ogromnym wysiłkiem rodzica. Udało się ten problem rozwiązać, montując na suficie  podnośnik. 

Nabór wniosków o stypendia dla dzieci 4.02.2020

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendia Stowarzyszenia SPES. Rozpoczynamy nabór wniosków, który potrwa do 5 marca br. 

Podjazd daje wolność Krzysiowi 25.01.2020

Krzysiu wraz z rodzicami dziękuje Darczyńcom za podjazd dla wózków inwalidzkich. Zakończyliśmy budowę dla stypendysty. Rodzina mieszka w małej wiosce na Podkarpaciu w domu z wysokim parterem. Teraz mama bez przeszkód może wyjść z synem na spacer, by mógł oddychać świeżym powietrzem, cieszyć się promieniami słońca. 

Życie Emila zależy od prądu 20.11.2019

Królestwo Emila gotowe. Zakończyliśmy remont pokoju dla stypendysty Programu Pomocy Dzieciom. W domu, w którym jest trójka niepełnosprawnych dzieci nie było to łatwe. Najważniejsze, że została wymieniona instalacja elektryczna, dzięki której działa sprzęt podtrzymujący czynności życiowe Emilka. To Darczyńcy sprawili, że mogliśmy wesprzeć rodzinę w remoncie kwotą ponad 10 tys. zł. Dziękujemy!

Stepan z Ukrainy stypendystą SPES 17.10.2019

Iryna i Andrii przyjechali do Polski po ratunek dla swojego dziecka, które jest w ciężkim stanie klinicznym. Znaleźli ośrodek rehabilitacyjny, w którym są odpowiedni specjaliści. Jednak w polskim prawie natrafili na lukę, która pozbawia ich środków do życia. Przyjęliśmy rodzinę z Ukrainy do Programu Pomocy Dzieciom SPES. 

Nasz Aniołek Michelle  26.09.2019

Smutne wieści z Pleszewa. Przyjaźniliśmy się z Michelle i jej mamą od sześciu lat, odkąd dołączyły do Programu Pomocy Dzieciom. Dziewczynka była w ciężkim stanie klinicznym. Nie potrafiła nic sama zrobić. A jednak była wojowniczką! Wspólnie wywalczyliśmy wiele dobra. Nasza stypendystka zmarła 15 sierpnia.

Kształci się dla synka  06.09.2019

Michałek miał wypadek w wieku dwóch lat. Wpadł do oczka wodnego. Reanimacja się powiodła, ale chłopiec znalazł się w ciężkim stanie klinicznym. Rodzina rozpoczęła żmudną i kosztowną rehabilitację i niestety popadła w długi. Dzięki stypendium tata Michałka podnosi kwalifikacje zawodowe, by zwiększyć własny dochód.

Koniec z życiem pod zastaw  26.06.2019

Joanna i jej syn Kamil przeprowadzili się z czwartego piętra na parter. Stało się tak dzięki wspólnym – rodziny i naszym – staraniom w urzędzie miasta o zamianę mieszkań. Dzięki temu Kamil, który jest w ciężkim stanie klinicznym, ma łatwiejszy dostęp do lekarza, apteki, spacerów, życia w ogóle. Wywalczyliśmy także dla mamy większy dochód. 

Stypendium zmienia życie Mateuszka  17.04.2019

Gdy urodził się Mateuszek musieli przeorganizować swoje życie. Tata rezygnuje z zatrudnienia, by opiekować się chorym dzieckiem w domu. Mama idzie do pracy. Dziadkowie dają schronienie. Przyjmujemy rodzinę do Programu Pomocy Dzieciom. Dzięki stypendium SPES mogą żyć bez lęku o jutro i planować przyszłość. 

Co jest rajem dla Kuby?  24.03.2019

Wybudowaliśmy od podstaw łazienkę i pokój dla Kuby. Przestronna, z wanną i bezbrodzikowym prysznicem łazienka – to nie tylko spełnienie marzeń chorego Kubusia, ale także jego mamy, wycieńczonej wieloletnim dźwiganiem dziecka. Dofinansowaliśmy likwidację barier w domu kwotą ponad 60 tys. zł. 

Kard. Nycz Ambasadorem Stypendystów  16.03.2019

Do grona Ambasadorów Programu Pomocy Dzieciom w ciężkim stanie klinicznym dołączył kard. Kazimierz  Nycz. Metropolita warszawski zachęca, aby wspierać stypendystów, dzieci w ciężkim stanie klinicznym. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że Jego Eminencja doceniła metody naszej pracy. Zarówno dla Stypendystów jak i dla zespołu SPES wsparcie księdza kardynała ma wymiar świadectwa.  

Nabór wniosków o stypendia dla dzieci  01.03.2019

Rozpoczynamy nabór wniosków o stypendia Programu Pomocy Dzieciom. Mogą się o nie ubiegać rodziny w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się w domach dziećmi w ciężkim stanie klinicznym. Wnioski przyjmujemy do 30 marca br. Pomóż nam dotrzeć do najbardziej potrzebujących. 

Majce nie straszny chłód  27.02.2019

Maja wraz z rodziną są spokojne o przyszłość, bo dom, w którym mieszkają stał się ich własnością i mogą go wyremontować oraz zlikwidować bariery architektoniczne. Dofinansowaliśmy pierwszy etap prac czyli termomodernizację. Dla Majki, która nie potrafi chodzić, biegać jak inne dzieci,  ciepło w domu jest niezbędne.  

Długa droga do nowego domu  14.09.2018

Jaś wraz z rodziną nareszcie przeprowadził się do nowego domu, w którym zakończył się remont. Dofinansowaliśmy zakup podnośnika transportowego oraz materiałów do budowy łazienki od podstaw. Rodzicom dużo łatwiej będzie opiekować się synkiem, który z powodu ciężkiego stanu klinicznego wymaga całodobowej opieki. 

Patrycja ambasadorem w niebie  26.06.2018

Przez ostatnie cztery lata walczyła z białaczką. Wraz z chorobą przyszły liczne powikłania. Kłopoty z oddechem, brak możliwości przyjmowania pokarmów doustnie. Patrycja zmarła 10 czerwca 2018 roku. Od blisko trzech lat była stypendystką programu dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym. 

Pięć powodów radości Wiktorii 

Zakończyliśmy przebudowę łazienki w mieszkaniu stypendystki z Gdyni. Wiktoria potrzebowała tej zmiany, by móc skorzystać z kąpieli. Jest w ciężkim stanie klinicznym, całkowicie zależna od bliskich. Jej mama – Kasia, nie miała już sił, aby myć córkę w wannie. Sfinansowaliśmy remont i odpowiedni sprzęt do łazienki. I to daje wiele powodów do radości… 

Czego uczyła nas Daria?  09.03.2018

Pożegnaliśmy Darię, która zmarła niespodziewanie 20 lutego 2018 roku. Przeziębienie, powikłania, niewydolność oddechowa...chore serduszko przestało pracować. Od czterech lat była stypendystką programu dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym. 

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym  06.03.2018

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendia Stowarzyszenia SPES. Rozpoczynamy nabór wniosków, który potrwa do 5 kwietnia br.

Przyjazna łazienka dla Zuzi 12.12.2017

W mieszkaniu Zuzi jest już gotowa łazienka, po likwidacji barier architektonicznych. Dofinansowaliśmy modernizację, dzięki której wnętrze stało się przestronne i ułatwiło rodzicom opiekę nad dzieckiem w ciężkim stanie klinicznym. Zuzia choruje na zespół Leigha, mama na raka, tata jest jedynym żywicielem rodziny. 

Mieszkanie bez barier dla Pawła 02.10.2017

Dla Pawła zamontowaliśmy windę zewnętrzną, by mógł bez przeszkód opuszczać mieszkanie. Niepełnosprawne dziecko w wózku wraz ze sprzętem niezbędnym do przeżycia waży około 50 kg. Wnoszenie dziecka po schodach ma dla rodzica poważne konsekwencje zdrowotne, a często jest też niewykonalne. 

Większy metraż dla dużej rodziny 08.05.2017

Barierą architektoniczną nie zawsze są progi czy schody. Zbyt mała powierzchnia mieszkalna także utrudnia życie. A jeśli w rodzinie jest dziewięcioro dzieci to większa przestrzeń jest niezbędna. Wspólnie z rodziną niepełnosprawnego Daniela wyremontowaliśmy poddasze domu, aby każde dziecko miało swój kąt.  

Ciepły dom dla Mateusza 28.03.2017

Dla chłopca, który choruje na zanik mięśni, oddycha z pomocą respiratora i nie potrafi się poruszać odpowiednia temperatura otoczenia jest niezmiernie ważna. Dlatego pomogliśmy Mateuszowi i jego rodzinie sprawić, by w ich domu było jeszcze cieplej.

Stypendystka Kasia nie żyje. Miała 20 lat 14.03.2017

Kasia zmarła 14 marca 2017 roku po długiej walce z mukowiscydozą. Życie z tą chorobą doprowadziło dwudziestojednoletni organizm Kasi na skraj przepaści. Pilnie potrzebowała  przeszczepu płuc i wątroby. 

Stypendia dla dzieci 13.03.2017

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendia  Stowarzyszenia SPES. Rozpoczynamy nabór wniosków, który potrwa do 9 kwietnia br.

Wolontariat dla dzieci 20.02.2017

Organizujemy spotkanie informacyjne na temat wolontariatu dla rodzin opiekujących się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym w terminie 18 marca 2017 roku. 

Adaptacja mieszkania dla Dawida i Damiana 08.12.2016

Otrzymaliśmy pozwolenie od Starosty Szczycieńskiego na przeprowadzenie remontu łazienki oraz budowę pochylni dla wózków inwalidzkich. W przyszłym roku Damian i Dawid, nasi stypendyści, będą mogli po raz pierwszy w życiu wyjechać z domu na dwór bez ograniczeń.

Kolejny remont u stypendystów 28.10.2016

Wąska łazienka, za mała wanna oraz ciasne drzwi utrudniały życie całej rodzinie. Zlikwidowaliśmy bariery architektoniczne w domu Państwa Dynowskich, co znacznie usprawniło codzienne funkcjonowanie rodziny opiekującej się dwójką poważnie niepełnosprawnych dzieci.

Artykuł w GN: Mała gigantka 14.10.2016

Tygodnik katolicki Gość Niedzielny przedstawia historię Darii - naszej Stypendystki. 

Kuba zamieszka w domu bez barier 30.09.2016

Państwo Maria i Edward Wokurka od lat borykają się nie tylko z chorobą swojego synka - Kuby, ale także z barierami architektonicznymi w domu. Liczne schody, zbyt mała łazienka sprawiają, że codzienna opieka nad dzieckiem w ciężkim stanie klinicznym oraz pozostałą dwójką zdrowych dzieci stała się bardzo trudna. 

Dostali mieszkanie dzięki Wam 06.07.2016

Wspólnymi siłami doprowadziliśmy do tego, że rodzina pp. Majrowskich otrzymała mieszkanie na parterze. To wspaniała wiadomość i realna szansa na poprawę sytuacji rodziny.

Wybraliśmy kolejnych stypendystów 20.05.2016

Do grona stypendystów Programu Pomocy Dzieciom zakwalifikowaliśmy siedmioro dzieci w ciężkim stanie klinicznym.

Rodzina Paulinki potrzebuje nowej kuchni 26.04.2016

Mama Paulinki miała spory kłopot, aby swobodnie wjeżdżać z córeczką do kuchni, gdyż wózek zajmował zbyt dużo miejsca. Postanowiliśmy wesprzeć rodzinę i dziś remont kuchni idzie pełną parą. 

Petycja dla braci Majrowskich 16.02.2016

Rodzina Majrowskich potrzebuje nowego mieszkania. To całkowicie zmieniłoby ich sytuację. Zbieramy podpisy pod petycją w tej sprawie kierowaną do lokalnych władz Warmii i Mazur.

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym 09.02.2016

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendia  Stowarzyszenia SPES. Rozpoczynamy nabór wniosków, który potrwa do 20 marca br.

Bohaterowie dnia codziennego 28.01.2016

Zapraszamy do zapoznania się z fotoreportażem przedstawiającym codzienne życie stypendystów Programu Pomocy Dzieciom. Bracia Damian i Dawid mieszkają w skromnych warunkach na wsi. Choć codzienność przynosi im bardzo wiele trudności są uśmiechnięci i potrafią cieszyć się chwilą. 

Remont domu Łukasza 29.12.2015

Rodzicom Łukaszka, stypendysty Programu Pomocy Dzieciom, marzył się remont domu. Dom rodziny wymagał generalnego remontu. Potrzebna była także likwidacja barier architektonicznych w łazience.

Zmarł Patryk 20.12.2015

Patryk odszedł tuż przed świętami 19 grudnia 2015 roku. Patryk był naszym stypendystą od I edycji. Miał 15 lat. Urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym i wodogłowiem.

Nowy podjazd, nowe możliwości 19.11.2015

Udało się zakończyć prace nad budową podjazdu oraz poszerzeniem chodnika wokół domu. Mateusz może się teraz cieszyć z częstych spacerów. 

Zmarła Julia, nasza stypendystka 31.10.2015

Julka zmarła niespodziewanie w nocy 26 października. Cieszymy się, że mogliśmy ją poznać i towarzyszyć rodzinie przez ten krótki czas.

Mieszkanie dla Michelle 28.08.2015

Do tej pory nasza stypendystka Michelle wraz z mamą nie miały swojego miejsca na ziemi. Od poniedziałku mieszkają w nowym mieszkaniu.

Mamy nowych stypendystów 30.06.2015

Zakończyliśmy nabór kolejnych rodzin do Programu Pomocy Dzieciom. Do trzeciej edycji zakwalifikowały się 22 rodziny z całej Polski.  

Dziękujemy za pomoc 23.03.2015

Już ponad 25 tys zł w zbiórce funduszy dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym! Dziękujemy i prosimy o przekazanie 1% podatku.

Nabór wniosków o stypendia 06.03.2015

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendium Stowarzyszenia SPES. Wnioski przyjmujemy do 6 kwietnia br.

Warto pomagać ! 14.01.2015

Pamiętacie Mateusza? Pisaliśmy o nim w zeszłym roku. Mati mieszka w małej wiosce pod Krakowem w bardzo skromnych warunkach.

Fundusz pomocy dzieciom 06.12.2014

W dzień św. Mikołaja rozpoczęliśmy tradycyjną zbiórkę dla ubogich rodzin opiekujących się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym. Mamy w tej chwili 19 podopiecznych w całej Polsce, którzy otrzymują od nas stałą pomoc finansową.

Wybraliśmy Stypendystów 14.07.2014

W drugiej edycji Programu Pomocy Dzieciom stypendia otrzyma 19 rodzin z terenu całej Polski, opiekujących się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym. Wyboru dokonaliśmy spośród prawie 500 wniosków składanych przez internet do elektronicznej bazy programu. 

Nabór wniosków rozpoczęty 28.02.2014

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendium Stowarzyszenia SPES.

Stypendia dla chorych dzieci 28.02.2014

Rodziny opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendium.

Dziękujemy!  17.02.2014

Fundusz pomocy dzieciom przekroczył kwotę 130 tys złotych co umożliwi wypłatę stypendiów przez kolejny rok co najmniej dwunastu rodzinom.

List Papieża Franciszka do uczestników Rorat 2013  02.01.2014

Papież Franciszek wystosował list do dzieci biorących udział w Roratach, w czasie których przynosiły drobne ofiary dla ubogich oraz dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym, znajdujących się pod opieką SPES. 

Artykuł w GN: Mati 17.12.2013

O Mateuszu, stypendyście Programu Pomocy Dzieciom SPES, pięknie pisze Barbara Gruszka-Zych w "Małym Gościu Niedzielnym".

Roraty dla SPES z Małym Gościem  12.12.2013

Niemal połowa polskich parafii wybrała Roraty z „Małym Gościem Niedzielnym”...

Jasio 22.11.2013

Kiedy córka pyta ją dlaczego jej brat jest chory, odpowiada: "Pan Jezus miał takiego dzidziusia i nie miał co z nim zrobić, dlatego dał go nam". Jasio Wojnar, stypendysta Programu Pomocy Dzieciom SPES, na łamach "Gościa Niedzielnego" 

Wybraliśmy stypendystów Programu Pomocy Dzieciom  21.06.2013

Do programu pomocy stypendialnej wybraliśmy 12 rodzin z terenu całej Polski, opiekujących się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym.

Kwesta na Program Pomocy Dzieciom  22.04.2013

W niedziele 14 oraz 22 kwietnia przeprowadziliśmy zbiórki na Program Pomocy Dzieciom wraz z zaproszeniem do wolontariatu w katowickich parafiach.

Grant Fundacji Dbam o Zdrowie  14.03.2013

Program Pomocy Dzieciom został wsparty grantem Fundacji Dbam o Zdrowie.

Kwesta na Program Pomocy Dzieciom 10.03.2013

W niedzielę 10 marca br. nasi wolontariusze przeprowadzili zbiórkę funduszy na Program Pomocy Dzieciom. Byliśmy w dwóch katowickich parafiach: na Giszowcu (w Parafii św. Barbary) oraz w Zarzeczu (w Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych). Fundusz pomocy dzieciom zwiększył się o kwotę 6.162,44 zł. Dziękujemy Księżom Proboszczom, Parafianom i naszym Wolontariuszom! 

Kwesta na Granicznej  03.03.2013

W niedzielę 3 marca, w parafii Wniebowzięcia NMP w Katowicach przeprowadziliśmy akcję powołaniową połączoną ze zbiórką na rzecz Programu Pomocy Dzieciom. Zebraliśmy 4.668,13 zł.  

Przyjmujemy wnioski o przyznanie stypendium  31.01.2013

Zapraszamy rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, do składania wniosków o przyznanie stypendium. 

Dziękujemy!   19.12.2012

Zbliżamy się do końca roku z kwotą ponad 65 000 zł co oznacza, iż nasze stypendium otrzyma co najmniej 10 rodzin. Wprowadzamy ostatnie poprawki do opracowywanej przez nas skali oceny klinicznej dziecka.

Pierwszy artykuł prasowy i patronat medialny  03.12.2012

Gość Niedzielny publikuje w numerze 42/2012 z dnia 28.10.2012 r. artykuł "Kiedy Pawełek wróci" autorstwa Barbary Gruszki-Zych opisujący historię Pawełka oraz nasz pomysł programu pomocy stypendialnej.

Kwesta na rzecz dzieci w ciężkim stanie klinicznym  24.11.2012

Ciężko chore, wymagające całodobowej opieki dziecko to wielkie wyzwanie dla rodziny. Zwykle sytuacja wymaga by jedno z rodziców zrezygnowało z pracy. Pomoc ze środków publicznych jest symboliczna wobec skali potrzeb rodziny.

Zgoda MSWiA na zbiórkę publiczną  27.09.2012

We wrześniu 2012 roku otrzymujemy zgodę MSWiA na przeprowadzenie zbiórki publicznej w okresie do września 2013 roku. 

Program Pomocy Dzieciom - prace wdrożeniowe  15.07.2012

Prace nad opracowaniem zasad programu pomocy dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym rozpoczynamy w kwietniu 2012 roku. Dokonujemy analizy prawnej, z której powoli zaczyna wyłaniać się regulamin świadczenia pomocy. 

Historia Pawełka  10.05.2012

W lutym 2012 roku kontaktują się z nami rodzice Pawełka, który w wyniku podtopienia w zamarzniętej wodzie doznał uszkodzenia mózgu. W efekcie dziecko ma czterokończynowe porażenie, jego oddech wspomagany jest koncentratorem tlenu przez rurkę tracheostomijną, odżywiany jest dojelitowo. 

 • Fundacja Nasza Szkoła
 • zthiu
 • adwokat ewa
 • izba lekarska
 • ralus
 • renovabis
 • Non Profit
 • fio
 • Gość Niedzielny
 • weglosmyk
 • Komitet do spraw pożytku publicznego
 • szip
 • oblaci
 • prowincja
 • seminarium
 • NIW
 • Do Rzeczy
 • Google
 • IPS
Facebook
Newsletter
Newsletter spes.org.pl

Na podany przez Ciebie adres mailowy przesyłać będziemy najnowsze informacje - zostań w kontakcie!

Możesz pomóc
Możesz pomóc

Włącz się w pomaganie. Osoby niepełnosprawne, w trudnej sytuacji życiowej i materialnej czekają na Twój gest. Szczegółowe informacje w dziale MOŻESZ POMÓC