Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Kowalski Mateusz

Mateuszek, o 11 lat starszy brat Alan i pani Beata tworzą zgraną trójkę. Mama każdego dnia spoglądając na ciężko chorego synka podejmuje walkę o to, by mógł rozwijać się jak inne dzieci. 

Mateusz praktycznie całe swoje życie spędził w szpitalu. Ma nieco ponad rok. Z powodu problemu z jelitami jest stałym pacjentem poradni leczenia żywieniowego w Krakowie. Jedzenie trafiające do jego układu pokarmowego nie wchłania się w ilościach pozwalających na wzrost masy ciała i prawidłowy rozwój organizmu dlatego odżywiany jest metodą zwaną hiperalimentacją. Dostaje w ten sposób mieszankę witamin i innych substancji odżywczych. Pokarm podawany jest dożylnie przez pompę żywieniową. 

Mateusz ma starszego o 11 lat brata Alana, który również ma orzeczenie o niepełnosprawności. Alan uczęszcza do szkoły specjalnej. Potrzeby obu synów są duże, a mama stara się na nie odpowiedzieć. Cała trójka mieszka w dwupokojowym mieszkaniu, wynajętym od osoby prywatnej, która już zapowiedziała, że planuje sprzedać lokal. Największą potrzebą rodziny jest uzyskanie mieszkania z zasobów gminy, tak aby w końcu mogła być u siebie. Kosztowne leczenie Mateusza wyczerpało budżet pani Beaty. Wspieramy rodzinę przez dofinansowanie zakupu leków i środków pomocniczych niezbędnych do opieki nad dzieckiem.  

WPŁACAM DARdla-dzieci.org.plDrogi Czytelniku! Prosimy Cię o wpłatę kilkuzłotowej darowizny oraz przekazanie 1% podatku na sfinansowanie stypendiów przekazywanych przez nasze Stowarzyszenie dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym. Dziękujemy!

Mateusz Kowalski stypendysta programu pomocy dzieciom

Co już zrobiliśmy

 w latach 
2017/2018
  • 2.819,38 zł  na zakup leków i środków pomocniczych w aptece 
w latach
2018/2019
  • 15.145,07 zł na zakup leków i środków pomocniczych w aptece 
  • 2.590,00 zł zakup ortez 
  • 1099,01 zł zakup wózka dla dziecka