Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Zazdrzyk Patrycja

Patrycja była naszą stypendystką od 2016 roku. Dziewczynka chorowała na białaczkę. W wyniku powikłań po chemioterapii nastąpiła niewydolność oddechowa zagrażająca życiu dziecka.

Patrycja miała założoną tracheostomię. Była leżąca i całkowicie zależna od bliskich. Mieszkała razem z mamą, tatą i młodszą siostrą w małej wiosce, 20 km od miasta. Jedynym żywicielem rodziny był ojciec dziewczynki. Praca wymagała od niego częstych wyjazdów w sezonie letnim. By zarobić pieniądze na utrzymanie rodziny i leczenie Patrycji praktycznie przez pół roku był w delegacji. Podczas jego nieobecności, rodzinę wspierała babcia, która pomagała w codziennej pielęgnacji Patrycji. Tata Patrycji przez cały czas dążył do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, a my go w tym wspieraliśmy poprzez dofinansowanie czterech kursów. 

Z początkiem czerwca 2018 roku stan zdrowia Patrycji załamał się. Oddech musiał być wspierany przez respirator. Nerki powoli przestawały pracować. Patrycja zmarła 10 czerwca w szpitalu otoczona przez bliskich. Będzie nam jej bardzo brakowało. 

WPŁACAM DARdla-dzieci.org.plDrogi Czytelniku! Prosimy Cię o wpłatę kilkuzłotowej darowizny oraz przekazanie 1% podatku na sfinansowanie stypendiów przekazywanych przez nasze Stowarzyszenie dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym. Dziękujemy!

PatrycjaPatrycja Zazdrzyk wraz z siostrą

Co już zrobiliśmy

w latach
2016/2017
  • 500 zł comiesięczne stypendium
  • 600 zł zakup sprzętu rehabilitacyjnego
  • 2200 zł opłacenie trzech kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe
w latach
2017/2018
  • 500 zł comiesięczne stypendium
  • 800 zł opłacenie kursu podnoszącego kwalifikacje zawodowe
  • pomoc w uzyskaniu opieki hospicjum domowego