Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Łęgowski Patryk

Patryk urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym i wodogłowiem. Chorował również na padaczkę. Nie mógł przełykać pokarmów, karmiony był przez gastrostomię (dojelitowo). Zmarł 19 grudnia 2015 roku w wieku piętnastu lat.

Patryk razem z mamą mieszkał w woj. zachodniopomorskim na wsi. Rodzina wynajmowała mieszkanie od prywatnego właściciela. Patryk miał starszą siostrę, która się już usamodzielniła. Ojciec rodzeństwa zmarł, mama Patryka samotnie się nim opiekowała. Stan dziecka był ciężki i niestabilny. Okresowo wymagał wsparcia funkcji oddechowych koncentratorem tlenu.
 
Dochód dwuosobowej rodziny był bardzo niski, a opłaty za wynajem i media bardzo wysokie. Dlatego też wspieraliśmy rodzinę przyznając stypendium oraz w uzyskaniu mieszkania dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych z zasobów gminy. 
 
Mama Patryka samotnie opiekując się synem, nie miała wsparcia ze strony bliskich. Mogła liczyć na naszą pomoc oraz wsparcie lokalnego hospicjum. Rodzina zmagała się z problemem mieszkaniowym. Stan Patryka pogorszył się niespodziewanie. Zmarł 19 grudnia 2015 roku w wieku piętnastu lat. Będziemy pamiętać o Patryku w modlitwach. W imieniu rodziny dziękujemy za wszelką okazaną pomoc!

Patryk Łęgowski stypendysta

Co zrobiliśmy

w latach 
2013/2014
  • 500 zł comiesięczne stypendium
  • ​200 zł karty do aptek
w latach
2014/2015
  • 800 zł comiesięczne stypendium i karty do aptek
  • 1600 zł karty do aptek
  • 600 zł sprzęt AGD 
w latach 
2015/2016
  • 1000 zł comiesięcznie stypendium