Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Tutla Maja

W województwie dolnośląskim między Nysą a Wrocławiem leży Strzelin. To tutaj mieszka półtoraroczna Maja wraz z rodzicami i dwójką rodzeństwa. Każdy dzień to nieustanna walka o zdrowie i życie dziewczynki. Rodzice robią co mogą, aby pomóc córce.

Maja to dzielna dziewczynka. Już w pierwszych godzinach życia musiała przejść dwie operacje. Urodziła się z zespołem Downa, wadą serca i zrośnięta dwunastnicą. W pierwszej kolejności konieczna była rekonstrukcja zrośniętej dwunastnicy, później trzeba było zoperować chore serduszko. Dziecko było niewydolne oddechowo i aby żyć musiało korzystać z respiratora oraz przyjmować pokarm drogą dojelitową. Z końcem roku 2017 stan zdrowia poprawił się na tyle, że respirator nie jest już potrzebny. 
 
Rodzina każdego dnia walczy o zdrowie i życie Majki. Musi mieć rehabilitację minimum pięć razy w tygodniu, co jest kosztowne, ale przynosi efekty. Tata, pan Marcin pracuje w firmie budowlanej i jest jedynym żywicielem rodziny. By starczyło środków na leczenie bierze dodatkowe zlecenia w pracy. Mama, pani Elżbieta czuwa przy córce całą dobę, co nie jest łatwe wychowując oprócz Majki jeszcze 7-letnią Igę i 4-letnią Lenę. 
 
Rodzina potrzebuje większego mieszkania. Obecnie zajmuje dwa małe pokoje na pierwszym piętrze w starej kamienicy. W jednym pokoju mieszka Maja wraz z rodzicami, w drugim reszta rodzeństwa. Metraż mieszkania utrudnia sprawowanie opieki, przemieszczanie się wózkiem dziecięcym, planowanie przyszłości. Wspieramy rodzinę poprzez wypłacanie comiesięcznego stypendium. 

WPŁACAM DARdla-dzieci.org.plDrogi Czytelniku! Prosimy Cię o wpłatę kilkuzłotowej darowizny oraz przekazanie 1% podatku na sfinansowanie stypendiów przekazywanych przez nasze Stowarzyszenie dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym. Dziękujemy!

Maja Tutla stypendystka programu pomocy dzieciom

Co już zrobiliśmy

 w latach 
2017/2018
  • 700 zł comiesięczne stypendium